Tomos Riders Forum

Glavni forum => Tehnička pitanja, prijedlozi, diskusije, savjeti => Autor teme: boky327 - Srpanj 16, 2012, 16:50:36

Naslov: T12 tesko pali kad je zagrijan.
Autor: boky327 - Srpanj 16, 2012, 16:50:36
Posle voznje, kad stanem negdje recimo na pus pauzu i posla par minuta, masina dosta tesko pali, treba dosta kurblanja i to rukom(nemoguce je upaliti klasicno nogom), ili posle 5-10 m guranja u (1., u 2. treba jos vise).Kada upali normalno radi na leru.Dok je hladan pali na po' kurble bez ikakvih problema.Klip je dobar, s tim da je cilindar polos, ali mislim da nije do toga onda nebi radio ni na leru.Sumljam da su mozda semerinzi u pitanju jer su jos uvijek u njemu serijski iz cak 69'.I d anapomenem da se to desava samo posle par minuta posle gasenja, a ako ga probam upaliti odmah posle gasenja upali odmah.
Hvala u naprijed.
Naslov: Odg: T12 tesko pali kad je zagrijan.
Autor: geco - Srpanj 16, 2012, 17:10:10
meni se čini da ti plovak ne zatvara baš najbolje pa ti se malo zalije,zato i upali odma nakon gašenja jer se ne stigne nakupiti goriva tak brzo a kad malo odstoji moraš gurati ili kurblati dugo

Probaj prije nego ga ugasiš zatvoriti pipicu na rezervoaru i ostavi ga da radi dok ne potroši gorivo u karbu i krepa,onda nek stoji jedno vrijeme (kolko mu inače treba dok neće upaliti) pa mu onda otvori benzin i za par sekundi probaj upaliti,ak upali normalno znači da je stvar u plovku ili iglici (ili obadvoje  :biggrin: )